15 ürünün tümünü görüntülüyorsunuz

Breguet

1747 yılından günümüze kadar farklı tasarım ve kalitesiyle sektör de emin adımlarla yürüyen bir marka… 271 yıllık bir hizmet ve tecrübe var. Dünya’nın birçok yerinde şubesi var ve büyük bir ilgi görmüş. Saatçilik prestijinden taviz vermemiş. Bahsettiğimiz firma, Breguet’tir. İcatları ve iyileştirmeleriyle zamanın ötesinde kalmaya kararlıdır.

Breguet Replika Saatler

Breguet, belli ilkeler doğrultusunda çalışan bir saat markasıdır. Bu ilkelerini, saat modellerin de rahatlıkla görebiliriz. Breguet’nin ince modellerinde ya da karmaşık modellerinde sanatı ve dönemin geleneksel değerlerini görmek mümkün.

Breguet’in kendine has tasarımları vardır. Breguet replika saatlerde bu tasarımları çok net görebilmekteyiz. 1780 yılında Breguet’nin kendinden sarılan modeliyle iddialı bir giriş yapması, 1783 yılında Gony Yay icadıyla saatçilik sektöründe bir dönüm noktası olması, 1783 yılında incelik ve zarafetin başarısı, 1810 yılında bilekliğe dikdörtgen şeklinde saatin takılması ve 2010 yılında manyetik regülatörle aşınma ve gürültünün ortadan kaldırılması Breguet’nin başarılarından sadece bazılarıdır.

Breguet replika saatlerin de her asır yeni icatlar yapılmasa da modellerde bütün asrın izleri görülmektedir. Klasik saat sevenler için harika bir markadır. Breguet replika saat kullananlar, incelik ve zarafetin verdiği hastan oldukça memnundurlar.

Breguet Saat Fiyatları

Sanatın ve geleneksel kültürün işlendiği Breguet saat markası, fiyatları ile dikkat çekmektedir. Orjinal Breguet saat fiyatları 20.000 dolar ile 400.000 dolar arasında değişmektedir. Breguet classic saat modelleri, 20.000 dolar ile 100.000 dolar arasında satılmaktadır. Breguet antika model saatler ise açık arttırma ile satılmaktadır. 2013 yılında Chriesties, açık arttırma da 7.430.000 dolara 1814 tarihinde yapılmış antika Breguet saatini almıştır. 1814 tarih yapımlı üç saatten ikisi de büyük fiyatlara satılmıştır.

Birinci Breguet antika saati, Breguet Müzesi 4.245.000 dolara satın almıştır. 18 ayar olan antika Breguet saati, müzedeki yerini bulmuş ve adeta müzenin tarihini tamamlamıştır. Son 1814 tarihli Breguet antika saatini ise Abraham, 2.560.000 dolara satın almıştır. Abraham, saati satın aldıktan sonra incelemiş ve oldukça ince, özenli bir işçilik çalışmasının ürünü olduğunu gözlemlemiştir.

ETA mekanizmalı Breguet replika saat fiyatları ise 2.000 TL ile 6.000 TL aralığındadır. Orjinal Breguet saat fiyatlarından daha uygundur. ETA mekanizmalı Breguet replika saat modellerinde de Breguet zerafati görülmektedir.

Breguet saatler, ikinci el olarak da satılmaktadır. Birçok saat satış mağazasında 40.000 TL ile 150.000 TL arasında orjinal ikinci el Breguet saatler satılmaktadır.

Breguet Saat Modelleri

EtaSaatler’de birçok çeşit Breguet saat modeli bulunmaktadır. Altın kasa ve çelik kasa Breguet saatler vardır. Kordon çeşidi olarakta tarihin izlerini taşıyan deri kordon kullanılmaktadır. Classique, classique moonphase ve traditio tarzı Breguet saatler bulunmaktadır.