Garanti

Firmamız müşterilerine 3 yıl boyunca tüm kol saatleri için garanti hizmeti vermektedir. Garanti EtaSaatler.com üzerinden verilen bütün siparişler için geçerlidir.
Bu süre zarfında servis merkezimiz üretimden kaynaklanan mekanizma arızalarını ortadan kaldırmayı taahhüt etmektedir. Onarım süreci değişkenlik göstermekle birlikte minimum 15 – maksimum 45 gün aralığındadır. Tamir ve bakım süreci ürün elimize ulaştıktan sonra başlar. Kullanıcı ürünü tamir servisimize ulaştırmakla yükümlüdür.

Garanti aşağıdaki durumlar için geçerli değildir:

  • Pil değişimi.
  • Normal aşınma ve yıpranmanın neden olduğu hasarlar: kayışın aşınması, kasanın aşınması, camın çizilmesi veya kırılması v.b. gibi.
  • Otomatik mekanizmalı saatler; kullanıldıkları ortamın basınç ısı ve sıcaklık farklarına göre ufak değişkenlik ve sapmalar gösterirler. Tüm saatlerimiz siz değerli kullanıcılarımıza ulaşmadan önce tarafımızdan kalibre edilmektedir.
  • Firmamız tarafından öngörülebilir  standart sapma değerleri otomatik saatler için günde 15 sn – kuvars saatler için ayda 30 sn dir.
  • Saatler, üzerlerinde zararlı etkiye sahip olacak mıknatıs, manyetik alan ve şoklama gibi darbelere maruz kaldıkları zaman garanti kapsamı dışında  kalırlar.
  • Saat, garanti süreci içerisinde servisimiz dışında bir müdahaleye maruz kalırsa garanti kapsamı dışında kalır.
  • Firmamız Tamir ve Bakım süreçlerini online olarak izlemektedir. Size verilen Garanti kartında herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılması (eklemeler, düzeltmeler) halinde saatiniz garanti kapsamı dışında kalacaktır.
  • Düşük kaliteli pillerin kullanımından kaynaklanan hasar.
  • Alıcının dikkatsiz davranışlarından kaynaklanan diğer zararlar.

Garanti dahilindeki onarım ve bakım işlemleri, İstanbul’da bulunan kendi servis merkezimizde yapılır.
Garanti ve bakım ile ilgili tüm konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İptal ve İade

Siparişiniz kargoya verilmeden önce herhangi bir zamanda iptal etme hakkına sahipsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey web sitemizde listelenen telefonlardan birini aramak ve kararınızla ilgili bilgi vermektir.
Satın aldığınız üründen herhangi bir sebeple memnun değilseniz, ürünlerin üzerindeki koruma bantlarını ve jelatinleri açmadığınız sürece 3 gün içinde ürünü iade edebilirsiniz.

Lütfen dikkat: Garantinizi siparişinizin içinden çıkan belgede yer alan QR kodunu okutarak başlatabilirsiniz. Garantiyi başlatmanız ürünle ilgili herhangi bir sorun olmadığını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Eta Saatler, müşterinin garantiyi başlattıktan sonra tespit ettiği kusurlar nedeniyle yaptığı ürün iade talebini reddetme hakkına sahiptir.