Rolex Submariner Fabrika Savaşları En iyisi Sizce Hangisi ?

1 Yorum

Fotoğraf kısaltmaları:

  • GEN-Orijinal saat;
  • ZZF fabrikasından ZZF-Watch;
  • Arf fabrikasından ARF-Clock;
  • Noob fabrikasından NOOB-Saatler;

Öyleyse genel bakışa geçelim:

ZZF’den yeni bir Submariner 116610LN  piyasaya sürmesini beklemekteydik bunun üzerine biz de bu konuda derin bir inceleme hazırlıyorduk , Gen, ARF, Noob  gibi fabrikaların kıyaslamalarını sizler için yaptık…

ZZF  Yeni submariner’e  sahip olduğumuzu ve diğer fabrikaların versiyonuyla kendimiz bir karşılaştırma yaptıktan sonra, ZZF yeni submariner’de birçok ayrıntıda daha iyi bir iş çıkardığını Söyleyebiliriz.

VRF, V9F gibi başka fabrikalar da iyi submariner modelleri yapıyor. ARF, Noob ve zzf  arasında karşılaştırma yaptık, çünkü şu anda en popüler ve en iyi versiyonlar olabilirler.

 

Bu karşılaştırmayı yaparken objektif olmaya devam edeceğiz, ancak söylediğimiz bir şey doğru değilse lütfen bizi düzeltin. Tartışma her zaman memnuniyetle karşılanacak ve üyelerimizin daha iyi bir temsilci Submariner’ i seçip burada biraz eğlenmesini diliyoruz.

 

Öyleyse, şimdi incelemeye geçelim.

SAATLERİN GENEL GÖRÜNÜMLERİ

ZZF, şu anda kesici uç üzerinde gerçek platin kaplama kullanan tek fabrika olduğunu söylüyor. Fabrika açıklamasından, kaplama işleminden sonra platinin yapışma kuvvetinin son derece güçlü olduğunu biliyoruz, bu da platin kaplamadan sonra şekillenen detaylarla uğraşmanın çok zor olacağı anlamına gelir.
Diğer fabrikaların kesici uç işaretçilerinde platin kaplama yapmamasının nedeni bu olabilir.

Gerçek platin kaplama kullanılması nedeniyle, ZZF uç markörlerinin rengi gen etkisi gibidir, önden görünümde gri-beyaz ve yan görünümde koyu gümüş. Ama dürüst olmak gerekirse, resimlerden de görebileceğimiz gibi rengi genlerden biraz daha koyu.
Ancak doğal gün ışığı altında, ZZF kesici uç markörlerinin rengi benim gördüğüm kadarıyla daha iyi bir performansa sahip olacak. Bu nedenle, BÖLÜM II incelemesinde doğal gün ışığı altında başka bir karşılaştırma yapacağım, BÖLÜM II’yi dört gözle bekleyelim.

ARF uç markörlerinin rengi de iyi sanırım, genlerden sadece biraz daha beyaz. Kaplama, gen ve ZZF’den biraz daha sert görünüyor.

Noob ve Nail versiyonlarının ikisi de bu kısımda pek iyi değil ve eski deneyimlere göre Noob’un rengi er geç solacak, henüz Nail’in nasıl gittiğini bilmiyorum.

Kesici Uç İşaretleyicilerinin Şekli

ZZF, kesici uç üzerinde lazer kazıma işaretleyiciler yerine doğrudan seramik kesici uç oluşturmak için bir kalıp kullandığını, bu durumda 3D efektin lazer kazımadan çok daha iyi olacağını söylüyor. Resimde görüldüğü gibi, işaretleyicinin alt ve yan kenarı çok pürüzsüzdür ve alt ve yan kenar arasında mükemmel bir dik açıdır, genin yanı sıra derinliğe daha yakın bir etkidir.

ARF ayrıca seramiği inşa etmek için bir kalıp kullanıyor sanırım, şekil ve derinlik de genin yanı sıra ZZF’ye de yakın, fena değil ama biraz daha sert.

Noob ve Nail, ikisi de lazer kazıma kalemleri kullanıyor ve sanırım hepiniz sonucun ne olduğunu zaten biliyorsunuz.

 

İnci Üçgen Yakın Görünümü

ZZF inci şekli, rengi ve “yeşim benzeri” etkisiyle genlere çok yakındır ve seramik uçta 0,43 mm’lik küçük bir deliğe takılır, bir gen incisi ile mükemmel bir şekilde değiştirilebilecek tek şey olacaktır.

ARF incisi, ZZF incisinin yanı sıra şekli ve rengiyle de çok iyi inşa edilmiştir.

Noob incisi, hangi detayda olursa olsun pek iyi görünmüyor.

Çivi incisi şekli muhtemelen iyidir, ancak rengi diğerlerinden biraz daha beyazdır.

Ve üçgen hakkında, üçgenin kenarının gen üzerindeki uç kenarına çok yakın olduğunu görebiliriz.
Ama görünen o ki bütün fabrikalar aynı hatayı yaptı, sadece Nail bu kısımda biraz daha iyi yaptı. Sanırım oldukça utanç verici.

İpuçları: ZZF, Temiz Fabrikada yükseltilmiş V2 çerçeve ve ek set kullanıyor, tüm sürtünme gen. ARF çerçeve ve uç seti de sürtünmeyle takılır ve Noob versiyonu tutkal ile takılır. Nail sürümünün şu anda nasıl uyduğundan emin değiliz,

 

Crystal Side View

ZZF kristal düzeneği çok iyi sanırım, yandan görünümden yuvarlak kenarlı genlere çok yakın,

ARF kristal düzeneği 5 saat arasında en kötüsü olabilir, kristal çok kalın görünüyor, bu yüzden çok daha yüksek diğerleri.

Noob kristal montajı da iyidir, ancak yalnızca biraz daha kalın ve daha yüksektir.

Çivi kristali montajı, ZZF’nin yanı sıra çok iyidir, ayrıca genlere çok yakındır.

 

Cyclops Yandan Görünüm

ZZF, yeni teknolojiyi, kabarcık kristalin kenarının etrafındaki çok açık mavi AR kaplamasını orijinaliyle aynı şekilde kaplamak için kullandığını söylüyor, bu nedenle çok fazla ışık yansıması olmayacak ve diğer fabrikaların sürümleri gibi tarihi görmenin belirsiz olmasına neden olacak. Ve kabarcık kristalinin yanı, orijinaline biraz daha yakın buzlu bir etki yaratmak için zımparalama teknolojisi ile ilgilenilir.

 

 

 

 

Cyclops Önden Görünüm

ZZF kabarcık kristali daha az ışık yansımasıyla çok nettir ve kumlama teknolojisi sayesinde baloncuğun kenarında ince bir “beyaz çizgi” görebiliriz.

ARF kabarcık kristali daha fazla ışık yansımasına sahip görünüyor ve birçok kişinin söylediği gibi tarih çarkı yazı tipi çok şişman görünüyor.

Noob kabarcık kristali, daha ince bir yazı tipiyle ARF ile aynı sorunu yaşıyor sanırım.

Nail bu bölümde iyi iş çıkardı. Çok net ve yansıma, tüm etki kadar iyidir.

 

Kadran Bombeli Kenar

ZZF kadranındaki merkez deliğin ve tarih penceresinin orijinaline çok yakın bombeli kenar ile yapıldığını gördüğümüz gibi, şu anda bunu yapan tek kişi olacak.

 

 

Kadran İşaretçisi Yakın Görünüm

ZZF üçgen işaretleyici, dikdörtgen işaretleyici ve nokta işaretleyicinin tümü yuvarlak kenarlıdır.

ARF üçgen işaretleyici ve nokta işaretleyici yuvarlatılmış kenarlıdır, ancak dikdörtgen işaretleyicinin yuvarlatılmış kenarı çok belirgin değildir ve biraz keskin görünür.

Noob’un tüm markörleri keskin kenarlı, pek iyi görünmüyor.

Çivi üçgen işaretleyici, dikdörtgen işaretleyici ve nokta işaretleyicinin tümü yuvarlatılmış kenarlıdır, ancak dikdörtgen ve nokta işaretçilerinin çok açık bir şekilde yuvarlatılmadığı görülüyor.

Sanırım ARF nokta işaretçilerinde en iyisidir ve ZZF, üçgen işaretçi ve dikdörtgen işaretçilerde en iyisidir.

 

 

Superlume Dolgu Önden Görünümü

ZZF, gen olarak orantılı dolgu olan aynı mavi renkli Luminova malzemesini kullandığını ve Luminova malzemesinin granüler etkisinin diğer swiss lume malzemelerine göre daha güçlü olduğunu söylüyor. Lume malzemesi ile markörün üst kenarı arasında çok küçük 0.15 mm yükseklik vardır ve bunu yapmak da çok zordur.

Gerçek lume malzemesine yeterince yakından baktığınızda biraz şeffaf bir etki var gibi görünüyor ve bence Noob dışındaki tüm fabrikalar bu etkiyi doğru yaptı. Ama sanırım ZZF, granüler etki açısından en iyisi.

Söylemek istediğim bir diğer şey de, takım arkadaşlarımızdan birinin 2014 versiyon gen abonesine sahip olması ve onun alt kısmındaki lume materyalinin öncekinden biraz daha koyulaşması. Dürüst olmak gerekirse gen Luminova malzemesinin, parladığında gördüğüm en mavi ışık olmasına rağmen, sadece biraz sıradan olduğunu söylemek isterim.

 

 

SEL ve Lug Close View

ZZF, pabuç radyanını ve SEL radyanını aynı ve ayrıca pabuç ve SEL arasında küçük bir yükseklik yaptı. Ancak ZZF’de çıkıntı ve SEL arasındaki yükseklik açıkça genele göre daha küçük.

ARF ayrıca pabuç ve SEL arasında bir yükseklik yaptı, ancak gen’den biraz daha büyük. Ve pabuç radyan ve SEL radyan, resimde gördüğümüzle aynı değil.

Noob, sanırım bu kısımda yine açıkça yanılıyor, neredeyse hiç yüksekliği yok.

Nail bu kısımda iyi bir iş çıkardı, pabuç ve SEL arasında genele yakın küçük yükseklik, tek sorun radyan muhtemelen aynı değil.

 

Tarih Yazı Tipi Yakın Görünüm (1-31)

Birçok üye, temsilci Alt tarih çarkına çok dikkat eder, bu nedenle yukarıdaki resimlerin, 1. Tarih ile 31. Tarih arasında hepsini net bir şekilde görmenize yardımcı olacağına inanıyorum.

Taç Yan Görünüş

 

 

Kasası Arkadan Görünüm

Tamam arkadaşlar, zaman çizelgemizden dolayı, şimdi inceleyip karşılaştıracağım BÖLÜMümüzün sonu olacağını düşünüyorum.
Okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim!
Bu konunun başında da söylediğim gibi, objektif olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak bir konuda haklı değilsek lütfen bizi düzeltin ve herkes her zaman olduğu gibi burada yorum ve tartışma bırakacak.

Ve evet, insanların görmek istediği bazı detayların bu konuda henüz gösterilmediğini biliyorum.
Ama endişelenme. Bu konu başlığında bahsettiğim gibi, bu bir BÖLÜM I incelemesi, bu nedenle yakında bir BÖLÜM II de olacak.

 


Rolex Submariner Fabrika Savaşları En iyisi Sizce Hangisi ?” için yapılan yorumlar

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir