Rolex Daytona 4131 Eta Saat 126500LN Super Clon

Henüz yorum yok

Rolex Daytona 4131 Eta Saat 126500LN Super Clon

Farklı Bir Mekanizma ile Tekrardan Tasarlanmış

Rolex Daytona 4131 Eta Saat 126500LN Super Clon  her zaman bir moda ikonu olarak kalmaya devam edecek. Yeni güncelleme ile, model daha da çekici hale geldi. Estetik yeniliklerin yanı sıra, yenilenen mekanizma ve işlevselliği de var. Bu, mümkün olan en iyi Rolex deneyimini sunuyor.

Yeni Rolex Daytona’nın kadranları yeniden tasarlandı.

– Alt sayaçlar için daha ince halkalar ve daha keskin işaretçiler kullanıldı.

– Platinum Daytona 126506, kestane kahvesi seramik çerçeve ve açık mavi kadranla birlikte oldukça şık bir görünüme sahip.

– Beyaz kadran çeliği Daytona 126500LN de yenilenmiş ince halkalarla birlikte geliyor.

– Everose Daytona 126505’te ise siyah kadran ve güneş ışığına sahip altın renkli tezgahlar dikkat çekiyor.

Daytona modelleri, Oyster bilezikleri ile birleştirildiği için oldukça dayanıklıdır. Ayrıca, Rolex tarafından üretilen ve sertleştirilmiş safir cam ile donatılmışlardır. Bu özellikler, saatleri çizilmeye ve darbelere karşı daha dirençli hale getirir.

Yenilenen Daytona, 4130 calibre mekanizma kullanır. Bu, ETA mekanizmalardan farklı olarak tamamen Rolex tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu mekanizma, daha az parçaya sahiptir ve daha doğru zaman tutar. Ayrıca, çift sarım özelliği sayesinde saat, maksimum güç rezervi sağlar. Rolex Daytona 4131 Eta Saat 126500LN Super Clon .

Yeni Kalibre 4131 ile Yeni Rolex Daytona Karşınızda

Daytona, tarih işlevi ile birlikte gelir, ancak bu fonksiyonun yerleştirilmesi, kadranın çizgilerini bozmamak için oldukça başarılı bir şekilde yapılmıştır. Tarih penceresi, saat 4:30 pozisyonunda bulunur.

Son olarak, Daytona’nın işlevselliğini artıran özellikler arasında, Daytona’nın düğmelerine dokunarak kolayca ayarlayabileceğiniz tachymeter işlevi bulunur. Bu, özellikle yarışlarda hız ölçümü yapmak isteyenler için oldukça kullanışlıdır.

2023 Rolex Daytona, güncellenmiş bir mekanizma olan kalibre 4131 ile birlikte geliyor. Bu yeni mekanizma, patentli Chronergy eşapmanı ve mavi bir Parachrom denge yayı içeriyor. Önceki neslin 4 Hz frekansını ve 72 saat güç rezervini koruyor. Kalibre 4131’in rotoru yeniden tasarlandı ve dekorasyonu rafine edildi, köprüleri geleneksel Côtes de Genève’den ayrılan bir Rolex Côtes de Genève dekorasyonu taşıyor. Kronograf işlevi ise sağlam bir mekanizma ile hâlâ devrede.

Özellikle Platin referans 126506’da, mekanizmayı güvence altına alan safir kasa arkası altında, muhteşem bir som altın rotor dikkat çekiyor. Bu görünüm, Rolex’ten beklenmedik bir yenilik ve oldukça heyecan verici bir özellik. Ancak, saatin altın ve paslanmaz çelik modelleri aynı şeffaf arka yüze sahip olmaması, mekanizmanın yeni dekorasyonunun tam olarak görülemez olmasına neden oluyor. Neyse ki, bu eksiklik düşük profilli olmayan bir kasa ile birlikte gelir, bu da her seferinde mekanizmayı göremeseniz bile, saatin etkileyici görünümünü asla gözden kaçırmayacağınız anlamına gelir.

Rolex Daytona 4131 Eta Saat 126500LN Super Clon

2023 Rolex Daytona koleksiyonu müşterilerin beğenisine sunuldu ve yakın zamanda bayilerde “mevcut” olacak – ancak yine de, geçmişte olduğu gibi düşük stok seviyeleri bekleniyor. Çelik model 126500LN’nin fiyatı 14.950 Euro, Rolesor model 126503’ün fiyatı 19.350 Euro, altın modellerde Oysterflex bilezikli olanlar 30.300 Euro’dan, bilezikli olanlar ise 39.100 Euro’dan satışa sunulacak. Platin model 126506 ise “talep üzerine” satılacak ve fiyatı açıklanmadı.


Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir