Replika Saat Ansiklopedisi: Eta Saat Nedir? Swiss Eta, Clone ve Super Clone

5 Yorum

Replika Saat Ansiklopedisi Eta Saat Nedir Clone Eta Nedir Swiss Eta Nedir

Eta Saatler ekibi olarak replika saat sektörüne yeni bir soluk getirmek üzere Türkiye’de ilk kez sadece eta mekanizmalı saatlerin satıldığı, dünyada üretilen en üst kalite replika saatlerin Türk müşterilerle buluştuğu bir web sitesi kurduk. Eta Saatler‘de diğer web sitelerinde görülmemiş detaylarla fark yaratmaya çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Sektörde bulunduğumuz 10 yıl içinde hep ilkleri yaratmaya ve en iyiyi kovalamaya çalıştık. Bizimle ilgili daha detaylı bilgi için hakkımızda sayfamızı inceleyebilirsiniz. Henüz kimse kullanmıyorken replika saat lügatına bizzat bizim soktuğumuz eta saat tanımını şimdi EtaSaatler.com bünyesinde daha da geliştirerek; özellikle Rolex saatler için clone eta ve super clone eta şeklinde yeni kavramlar üreterek genişlettik. Bu yazımızda müşterilerimizin en çok merak ettiği konular olan eta saat nedir, clone eta nedir, super clone eta nedir sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Eta Saat Nedir?

Eta saat aslında eta mekanizmalı saat anlamına gelir. ETA mekanizma ise dünyanın en büyük mekanizma üreticisi olan İsviçreli ETA firmasının ürettiği ve Rolex, Audemars Piguet, Cartier vb. dünyaca ünlü markaların imitasyon saatlerinde kullanılan çok kaliteli bir mekanizma türüdür.

Tahmin edileceği üzere ETA mekanizmalar yalnızca kasası, kadranı ve kordonu gibi diğer parçaları da en üst kalitede üretilmiş olan replika saatlerin içine yerleştirilir. Zira ETA mekanizması 28.800 BPH hassasiyete ve 40 saat güç rezervine sahip dünyanın en stabil mekanizmalarından biridir.

Biz ilk bu terimi sektöre kazandırdığımızda, sattığımız ürünlerin yalnızca İsviçre ETA mekanizması kullanılan versiyonlarına ETA saat diyorduk. Ancak zamanla sektör içinde bu terim yayıldı ve üst kalite parçalara sahip bütün saatler için ETA saat denilmeye başlandı. Yani bu terim de Selpak gibi belirli bir ürün grubunun ismi olarak kullanılan bir terim haline geldi. Hal böyle olunca biz de mağazamızda bulunan replika saatleri dünya üzerinde üretilen en üst kalite saatler olduğu için ETA şeklinde isimlendirdik. Ancak sizlere en doğru bilgiyi iletmek ve neyi satın aldığınızı net bir şekilde bilmeniz için İsviçre ETA mekanizmalı saatleri Swiss ETA olarak adlandırdık. Aşağıda Swiss ETA mekanizması ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Web sitemizde bulunan ve yalnızca ETA olarak isimlendirilmiş saatler, üretilen en üst düzey imitasyonlardır. Bu saatlerin içlerinde bulunan mekanizma genellikle orijinali üzerindeki mekanizmanın birebir özelliklerle kopyalanmış versiyonudur. Bu mekanizmalar ile ilgili detaylı bilgileri, ürünün mekanizma bölümünde bulabilirsiniz.

Aşağıda web sitemizde bulunan ETA saatlerimizden bazılarının mekanizmaları gösterilmiştir.

AP0538 - AP ROO 2018 SIHH Havana Brown SSLE Brown JF A3126 Mod - 08.jpg
HUB0393 - Big Bang Evo 44mm CERLERU Blue V6F Asia 7750 Mod - 16.jpg

Eta Saatler

Swiss ETA Nedir?

Swiss ETA mekanizma yukarıda da belirttiğimiz gibi dünyanın en büyük mekanizma üreticisi olan İsviçreli ETA firmasının ürettiği ve dünyaca ünlü markaların imitasyon saatlerinde kullanılan çok kaliteli bir mekanizma türüdür.

Swiss ETA mekanizması 28.800 BPH hassasiyet, 40 saat güç rezervi ile İsviçre standartlarının kusursuzluğunun en büyük göstergelerinden biridir. Dünyanın en stabil mekanizmalarından biri olarak kabul edilmektedir.

Bahsi geçen mekanizmalı saatlerimiz web sitemizde Swiss olarak belirtilmiştir.

Mağazamızda özellikle Rolex saatler kategorisinde mekanizma seçim bölümünde göreceğiniz 2836 Swiss Eta saatler İsviçreli ETA şirketi tarafından üretilmiş mekanizmanın kullanıldığı saatlerdir.

Bu mekanizmalar genellikle saatin üzerinde sarı renkli bir kapakla gelir ve mekanizma üzerinde ETA logosu bulunur.

R2DJ0217C - DJ2 41mm Jub Smt YGSS L.Grey Stick BP Swiss 2836 - 05.jpg

Swiss Eta

 

Online mağazamızda yer alan saatlerin üzerinde de ayırt edici bir özellik olarak ETA şirketinin yanda gördüğünüz logosu yer almaktadır. Aşağıda sitemizde bulunan Swiss ETA mekanizmalı saatlerden birkaçını görebilirsiniz.

Swiss ETA Mekanizmalı Saatler

Clone ETA Nedir?

Mağazamızı gezerken, Rolex Saatler kategorisinde yer alan ürünlerin bir kısmının da Clone ETA olarak belirtildiğini göreceksiniz. Clone ETA saatler, ilgili ürünün orijinalinin mekanizma dışındaki bütün parçalarının birebir olarak kopyalandığını ifade eder. Bu saatlerde genellikle mekanizma olarak Asia 2836 mekanizma bir kısmında da Asia 2824 mekanizma kullanılmıştır. Aşağıda bu mekanizmalara ait fotoğrafları görebilirsiniz.

ROLGMT108 - YGSS Ref.116713 GMT 18K Wrapped Noob Black A-2836 - 05.jpg
ROLCEL071A - Cellini Date YGLE White Num Asia 2824 - 03.jpg

Clone ETA mekanizmalı ürünlerimizden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz:

Clone ETA Saatler

Super Clone ETA Nedir?

Son olarak da müşterilerimizin en çok merak ettiği bölüm olan Super Clone nedir sorusuna geldik.

Mağazamızda Rolex Saatler kategorisinde yer alan ürünlerin bir kısmının Super Clone ETA olarak belirtildiğini göreceksiniz. Super Clone ETA saatler, ilgili ürünün orijinalinin mekanizma dahil bütün parçalarının birebir olarak kopyalandığını ifade eder.

Rolex’in birçok koleksiyonu için özel ürettiği 3131, 3132, 3135, 4130 gibi pek çok mekanizma günümüzde uzak doğulu üreticiler tarafından birebir olarak kopyalanabilir hale geldi. Biz de Türkiye’nin en iyisi olma mottosuyla çıktığımız bu yolda müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için koleksiyonumuza bu modelleri de ekledik. Ancak bu modellere yalnızca clone demek yeterli olmayacaktı. Zira aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz mekanizmalar öyle büyük bir işçilikle üretildi ki, bu mekanizmaların bulunduğu saatleri orijinalinden ayırabilmek neredeyse imkansız bir hale geldi. Dolayısıyla bu süper emek karşısında ortaya çıkan süper saatlere de yalnızca Super Clone diyebilirdik.

Banner Super Clone

Online mağazamızda yer alan Super Clone saatlerin üzerinde ayırt edici bir özellik olarak yanda gördüğünüz Super Clone logosu yer almaktadır.

 

Aşağıda bu mekanizmalara ait fotoğrafları görebilirsiniz:

ROLGMT112 - GMT II Ref.116710 BlkBlk SSSS BP A3186 Mod - 08.jpg

Super Clone ETA mekanizmalı ürünlerimizden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz:

Super Clone ETA Saatler


Replika Saat Ansiklopedisi: Eta Saat Nedir? Swiss Eta, Clone ve Super Clone” için yapılan 5 yorum

  • Hüseyin Türk

    Gerçekten aşmışsınız ben hayatımda ilk defa böyle bir saat sitesi görüyorum. Mailinizden görüp geldim epey detaylı açıklamalar var. Favorilere ekledim direkt, akşam ilk siparişimi vereceğim sanırım karar verebilirsem tabi 🙂

    Yanıtla
  • uğur binicioğlu

    1997 yılında satın aldığın Tudor oyster 76000 serisinde 2581 model ETA saat mekanizması kullanılmakta yıl 2019 aradan geçen 32 yılda halen dakik olarak çalışmaktadır

    Yanıtla

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir